Вимоги мирного мітингу працівників лісового господарства

 

ВИМОГИ

Мирного   мітингу  працівників лісового господарства

 

ДП «Великобичківське ЛМГ»

  ДП «Рахівське ЛДГ»

ДП «Ясінянське ЛМГ»

 28.11.2017 р.                                                                       м. Рахів

 

 

Працівники ДП «Великобичківське ЛМГ», ДП «Рахівське ЛДГ», ДП «Ясінянське ЛМГ» висловлюють Вам щиру вдячність за підтримку та розуміння проблем  лісової галузі.

Ліси України  є об’єктами права власності українського народу , тому до  їх подальшого  розвитку  і реформування  системи управління  лісовим господарством  необхідно підходити дуже виважено.

Разом з тим, як стало відомо з повідомлень у засобах масової інформації, на засіданні Кабінету Міністрів України від 15.11.2017 без обговорення схвалено  «Стратегію реформування лісового господарства на період до 2022 року».

Зазначена  Стратегія значно відрізняється в гіршу сторону  від Стратегії, поданої Держлісагентством України, розробленої та обговореної  із залученням фахівців лісової галузі,  громадських організацій, науковців, деревообробних  асоціацій та інших зацікавлених сторін.

Положення  ухваленої Стратегії передбачає створення невідомо якої нової структури з корпоративними правами (найбільш імовірною формою господарювання в такому випадку є акціонерна компанія), що в подальшому веде до ліквідації державних лісогосподарських підприємств та неминучої приватизації державних лісів, монополізації ресурсу та банкрутство деревообробних підприємств, погіршення санітарного стану лісів, оскільки в період реорганізації системи нікому буде проводити санітарно-оздоровчі заходи, зубожіння сільського населення внаслідок  ліквідації лісогосподарських підприємств і, відповідно,  звільнення працівників та втрати кваліфікованих фахівців.

Окрім того, створення структури з центром  у Києві та відділеннями по областям і районам, веде до сплати всіх податків від діяльності по місцю реєстрації центрального офісу,  що залишає райони і області без наповнення місцевого бюджету .

Також, дана Стратегія пряме порушення децентралізації влади проголошеної нашим Президентом.

23.11.2017 року в м Києві, відбулися Всеукраїнські збори Профспілки працівників лісового господарства України, де розглядались проблемні питання подальшого розвитку лісового господарства та вишукувались шляхи їх вирішення.

Зборами прийнята відповідна Резолюція.

Ознайомившись з положеннями ухваленої  Кабінетом Міністрів   Стратегії, ми повністю підтримуємо рішення Всеукраїнських зборів  Профспілок працівників лісового господарства України  від 23.11.17 р. і просимо Вашого сприяння у вирішенні наступних вимог:

 

 1. Відмінити рішення Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2017 року «Щодо схвалення Стратегії реформування лісового господарства на період до 2022 року».
 2. Взяти за основу проект «Стратегії розвитку та інституційного реформування лісового господарства України на період до 2022 року» розроблений фахівцями лісової галузі, міжнародних експертів та всіх зацікавлених сторін з подальшим доопрацюванням та широким обговоренням в суспільстві.
 3. Беззаперечної відмови від ідеї створення єдиного лісогосподарського підприємства галузі.
 4. Унеможливити приватизацію державних лісогосподарських підприємств або передачу їх у концесію.
 5. Відновити фінансування лісогосподарських заходів за бюджетною програмою  «Ведення лісового і мисливського господарства, охорона і захист лісів».
 6. Передбачити пряме підпорядкування Держлісагентства Кабінету Міністрів України та виведення його з під координації Міністерства аграрної політики та продовольства України.
 7. 7. При прийнятті Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» визначити Державне агентство лісових ресурсів України головним розпорядником бюджетних коштів.
 8. Терміново внести зміни до Санітарних правил в лісах України з метою забезпечення своєчасного проведення заходів з поліпшення санітарного стану лісів.

 

 1. Ввести єдиний електронний облік для всіх постійних лісокористувачів.
 2. Терміново внести на розгляд Кабінету Міністрів України проект нормативно-правового акту «Про порядок реалізації деревини» підтриманого Громадською Радою Державного агентства лісових ресурсів України від 11 березня 2017 року.
 3. Звернутися до Кабінету Міністерства України з проханням терміново переглянути Закон України « Про оцінку впливу на довкілля», який фактично зупиняє всю промислову діяльність в Україні, та методичного забезпечення виконання вимог цього Закону.

 

 

 

За дорученням

 

Голова профкому

ДП «Великобичківське ЛМГ»    __________________         Р.В.Ясінчак

 

Голова профкому

 ДП «Рахівське ЛДГ»                        __________________           О.В.Лофердюк

                                                                      

Голова профкому

 ДП «Ясінянське ЛМГ»                 __________________          Ю.Ю.Брандіс

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *