Лісівники дбають про майбутнє лісу та людей – Рахівщина

Основними завданнями, якими займаються працівники лісової галузі в Україні є лісовідновлення, лісоохорона, заготівля та переробка деревини. Одним із потужних підприємств є Рахівське лісове дослідне господарство. Нині згідно з Державним актом з правом постійного користування за підприємством закріплено 39183 га лісових насаджень. За ними дбайливо доглядає великий, дружній колектив, який налічує близько 230 осіб.
Звісно, перше, про що дбають лісівники, – це лісовідновлення. Цього року новий ліс було посаджено на території близько 98 гектарів. На підприємстві постійно збільшується площа лісових розсадників, де вирощують сіянці смереки та інших культур. Адже перш ніж зрубати стиглий ліс чи провести рубки догляду, дерева треба посадити і виростити. Так робили наші пращури, їх справу зараз продовжує нинішнє покоління лісівників.
Рубки головного користування та рубки догляду цьогоріч склали відповідно 52,5 та 451,6 гектара. Велика частина деревини переробляється, адже за дошку та брус підприємці платять набагато більше, ніж за необроблену сировину. Як відомо, зі стовбура одного дерева можна отримати і ділову, і технічну деревину, і дрова.
На підприємстві намагаються якомога раціональніше переробляти отриману деревину. Беруться за будь-які замовляння, будь-якого метражу. Прямо на ділянках звалені дерева розпилюють згідно із замовленнями клієнтів.
Головна цінність підприємства – це дружний трудовий колектив: майстри лісу, лісники, працівники лісових розсадників, нижнього складу, водії і трактористи, бухгалтерсько-економічної служби та інших структурних підрозділів. Слід зазначити, що останнім часом на підприємстві поруч із досвідченими спеціалістами лісової справи працює все більше і більше молоді. Це дуже важливо в соціальному плані, адже ми хочемо, щоб на Рахівщині завжди шумів ліс, і цьому прекрасному гірському закарпатському краї вирувало життя. Саме тому на підприємстві завжди підтримують важливі соціальні проєкти, які реалізуються в нашій громаді.
Протягом року до бюджетів різних рівнів та Пенсійного фонду перераховано 27381,8 .тис. гривень платежів, середня зарплата по підприємству нині становить 11133,25 гривні.
Напередодні професійного свята працівників лісу, хотілося б побажати колективу, ветеранам підприємства, всім землякам міцного здоров’я, мирного неба, щастя, добра, благополуччя.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *