Лісовідновлення

Весна – традиційно гаряча пора для лісівників

 

Вже 11 рік поспіль, під егідою Державного агентства лісових ресурсів України проходить лісовідновлювальна кампанія в рамках Акції “Майбутнє лісу у твоїх руках”, до якої, з метою розширення еколого-лісівничої пропаганди і просвіти населення, поширення знань про ліси та їх важливість для існування життя на планеті, дотримання правил поведінки в лісі, підвищення довіри громадськості до діяльності лісогосподарської галузі, залучаються школярі, громадскість, представники влади.

За короткий проміжок часу необхідно заліснити вивільнені площі. Труднощів додають мінливі погодні умови. Однак і відкладати важливу справу з дня на день не можна – не помітиш, як швидкоплинна весна незабаром перейде у літо.

19 квітня ц.р. на Богданському лісництві висаджували деревцята на зрубах, де вже не має снігу. Того дня , в ранню пору, в загальноосвітньому закладі села Видричка на урочисте відкриття акції зібралися представники лісодослідного господарства та згаданого лісництва, а також педколектив та вихованці цієї школи – члени учнівського лісництва, яке вже багато років працює при місцевому лісогосподарському виробничому підрозділі ЛДГ. Очолює лісництво вже 18 років Микола Грапинюк. Можна сказати, це його дітище.

Кому, як не молодим, дбати про відтворення лісу. Так, що акція з весняної посадки лісу, в якій беруть участь діти щорічно, це – захід, де можна проявити себе і власні уміння. Перед початком робіт – обов’язковий інструктаж з техніки безпеки, а також, як правильно здійснювати посадку саджанців. До місця посадки, в урочище Буркутовий, учасників Акції доставили на обладнанному під перевезення людей автомобілі, а потім частину шляху долали пішки. Під контролем майстрів лісу, керівника шкільного лісництва, вчителя Видричанської ЗОШ І-ІІІ ст. Йосипа Людвика, садіння  посувалося запланованими темпами. Посадили 1,5 тисячі дерев на площі 1,0 га.

Після завершення робіт – короткий підсумок, визначення кращих учасників, оголошення подяк. Кращими стали Ілля Баранюк, Аніта Янюк, Віктор Шафар, Юрій Струтин, Євген Дутчук.

Представники підприємства наголосили, що посаджене сьогодні своє дерево, як і мільйони інших, стануть в майбутньому українським лісом і будуть нагадувати про те, що і ваші руки причетні до створення зелених багатств краю та подякували школярам за активну участь в садіння лісу.

 

 

 

 

        Олеся Лофердюк,

провідний інженер з лісових культур  ДП “Рахівське ЛДГ”