У лісах Рахівського лісгоспу проводиться базове лісовпорядкування

У лісах Рахівського лісгоспу проводиться базове лісовпорядкування. Цей лісівничий термін мало про що говорить пересічному громадянину. Особливо тим, хто бачить і говорить лише про вирубку лісу. А дехто, навіть і не здогадується, що ліс у переважній більшості — садять вручну. І роблять це лісові господарники. Але для того, щоб зрізати дерево — його спочатку потрібно виростити. І тут, як і в будь-якому напрямку господарства — без наукового підходу — аж ніяк. Адже ведення лісового господарства – складний процес, що потребує ретельного планування. Саме за результатами лісовпорядкування проводиться робота лісокористувача лісового господарства протягом наступних десяти років. Без нього лісгосп не має права проводити жодних лісогосподарських заходів у лісі. І саме лісовпорядкування є чудовою можливістю врахування позицій громадськості щодо необхідності охорони тих чи інших цінних лісів.
За словами директора Рахівського держлісгоспу Василя Шемоти напрацювання проекту лісовпорядкування поділяється на два етапи: польові роботи, — що тривають п’ять-шість місяців безпосередньо в лісі та камеральні, — власне, обробка зібраних даних.
Першочергове завдання — правильно визначити склад порід у насадженні у відсотковому співвідношенні, їх висоту, діаметр, вік, повноту, запас деревини, тощо.
Крім цих основних показників, визначається цілий перелік додаткових, таких як — підріст, підлісок, пошкодження насаджень хворобами та шкідниками лісу. Згідно з цим потім проектуються заходи з їх ліквідації. Описується сухостій, захаращеність, поодинокі дерева в молодняках, найбільш поширені види ягідників, лікарських рослин та багато іншої інформації.
Також описуються не вкриті лісовою рослинністю землі такі, як зруби, галявини, згарища, загиблі насадження, рідколісся, не зімкнуті лісові культури — їх стан, причини, та можливості лісовідновних робіт. Крім того, опису підлягають нелісові землі — орні землі, сіножаті, пасовища, плантації, шкілки деревні, дороги, квартальні просіки, протипожежні розриви — вказується їх стан і проектуються необхідні заходи для їх покращення.
Як тільки-но роботи фактичного огляду лісових насаджень будуть повністю завершені, наступає другий етап, коли отримані дані заносять до електронної спецпрограми. Вона все автоматично, згідно формул, обраховує, так би мовити, «розшифровує», і видає цілий пакет документів: загальний облік лісового фонду, розрахунки рубок головного користування, рубок догляду: освітлення, прочищення, прорідження, прохідні рубки; визначає санітарно-оздоровчі, протипожежні заходи та інші вихідні дані — тобто увесь цикл необхідних заходів для вирощування лісу — від садіння до віку стиглості.
Станом на сьогоднішній день у 2021 році проведено базове лісовпорядкування на площі 38508 га вартістю 2 млн. грн. за польові роботи та 2,5 млн. грн. за камеральні роботи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *