Харчові відходи загрожують Землі – вчені

Людство виробляє приголомшливу кількість харчових відходів – близько 1,4 млрд тонн щороку (це на 400 тонн більше ваги гори Фудзіяма). Однак людям доведеться задуматися про скорочення споживання, інакше огризки, лушпиння і недоїдені торти зіпсують клімат на планеті Земля.
Дослідження, опубліковане в журналі Environmental Science & Technology, зазначає, що хоча споживання продуктів харчування за останні 50 років суттєво не збільшилося, кількість неспожитої їжі зросла на 65%. Виробництво ж «зайвої» їжі виливається в викид більшої кількості парникових газів.
На думку авторів наукової роботи, скорочення відсотка харчових відходів має не тільки нагодувати голодуючих, але і вплинути на клімат: знизити число екстремальних погодних явищ і уповільнити темп підйому рівня світового океану.
«Сільське господарство – один з головних двигунів глобального споживання. На його частку припадає близько 20% всіх викидів парникових газів в 2010 році. Скорочення кількості харчових відходів дозволить зменшити цю цифру і, отже, згладити вплив на екологію», – говорить учений Праджал Прадхан. Крім того, харчі зазвичай упаковуються в поліетиленову плівку, пакети, пластикові пляшки, металеві банки, які захаращують ґрунти, ліси, річки і розкладаються десятками років.
Щороку люди викидають в сміттєві баки третину виробленого продовольства. Вартість цієї третини – близько трильйона доларів. Якщо людство не почне «годувати» звалища трохи менше, вже до 2050 року одна десята частина всіх парникових газів, що викидаються в атмосферу агросектором, припадатиме на виробництво їжі, яку ніхто не їстиме (при наявності понад 800 тисяч людей, що голодують по всьому світу) , говориться в дослідженні Потсдамського інституту дослідження впливу на клімат.
Шановні мешканці Рахова та Рахівського району, жителі та гості, працівники державної лісової охорони ДП «Рахівське ЛДГ» звертається до вас з проханням не смітити в лісі та відмовитись від використання поліетилену та користуватися спеціально обладнаними смітниками, які облаштовані біля рекреаційних пунктів.
Пам’ятайте! Ліс – не смітник!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *